רקע על תחום השילוט לעסקים 

חלק 1

תחום השילוט קיים כבר שנים רבות הרבה לפני כל המכשור המתקדם הקיים כיום כגון מוכנות חיתוך לייזר ומדפסות דיגיטליות.

מאז ומתמיד בעלי עסקים היו נעזרים במשלטים על מנת להציג את שם העסק שלהם לעוברים והשבים, בעבר על מנת לעשות שלט לבית עסק המשלטים פשוט היו לוקחים צבע ומכחול ומשרטטים את אותיות שם העסק על גבי משטחי פח, קירות או זכוכיות חלונות הראווה.

היכולות של עסק להתבלט בתקופה ההיא היה מוגבל מכיוון שלא היו כלים ייחודים שקיימים לנו היום, לכן בעלי העסקים שרצו להבליט את עצמם על פני המתחרים עשו שימוש במשלטים בעלי כישרון ייחודי לציור.

 

תהליך ייצור השלט לקח זמן רב כי הצריך המון עבודה של תכנון ציור השבלונה וצביעתה תהליך זה לקח מספר ימי עבודה, עם התפתחות התחום יוצרו על יד מפעלים שבלונות של אותיות סמלים ועיטורים על מנת לקצר את זמן ייצור השלט. 

עם התקדמות השנים גילו המשלטים את הPVC שהיה נפוץ בתחום הטפטים, ובמקום לצבוע את השלט החלו המשלטים להשתמש במדבקות וניל שיוצרו בתהליך פשוט ומה שנשאר למשלט היה רק להדביק את הטפט על חלון הראווה. על מנת ליצור את הטפטים השתמשו במכשיר הפלוטר המוכר. מכשיר הפלוטר היה אחד הגורמים לשינוי תהליך ייצור השלטים שהיה נהוג. הפלוטר עשה שימוש בתוכנה בסיסית תכונן השלט והפלוטר פשט פלט אותו על כן שמו.

 

הפלוטר קיצר את זמני ייצור השלט בצורה משמעותית וגם פתח עולם חדש של שלטים כגון שילוט פנים, שלטים על גבי זכוכית ואלומיניום. עם טיפה יצירתיות היה ניתן לייצר שלטים לא היו קיימים מבחינת צבעים וצורות בעלויות נמוכות.

053-9419474